JAPONYA ve JAPON KÜLTÜRÜ

23 Kasım 2024 - 01 Aralık 2024

Doğanın en güzel renkleri sarı,kırmızı,yeşilin kucak kucağa olduğu KOYO ZAMANINDA..

Programı İndir

23 Kasım 2024 Cumartesi 

İzmir Adnan Menderes Havaalanı,iç hat terminalinde saat 09.00 da buluşma. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından uçağa biniş ve  Türk Havayolları ile (TK2317 veTK 050 sefer sayılı uçuşlarla ) İzmir ‘den saat 11.00 de kalkış  İstanbul ‘dan 15.30 da kalkış.

24 Kasım 2024 Pazar 

Sabah saat 08.30’da Narita Hava Limanı’na varıyoruz.  Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayıp bizi bekleyen lokal rehberimiz ile buluşuyor ve Tokyo’ya hareket ediyoruz.  Öğle yemeğimizi yiyor ardından yılda on milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan Ueno Parkı’nı ve Milli Müze’yi ziyaret ediyoruz.  Ziyaretimizi tamamlıyor ardından Japonya’nın Tokyo şehrindeki yer alan bir Şinto tapınağı Asakusa Tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak Sensō-ji’yi kuran üç balıkçıyı onurlandırmak için inşa edilmiştir. Tapınak ziyaretimiz sonrasında hediyelik eşyalara bakmak, alış veriş yapmak için serbest zaman.  Akşam yemeğimiz lokal bir restoranda geceleme otelimizde.

25 Kasım 2024 Pazartesi 

Bugün Tokyo’yu biraz daha anlamaya dayalı geziyoruz.  Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Hachiko’nun  hikayesinin yaşandığı Shibuya’dan geçecek ardından İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı, Tokyo Tower gezeceğimiz yerler…   Tsukiji Ichıba Market (balık pazarı) ında serbest zaman veriyoruz mezatı seyretmesek de deniz ürünlerinin çeşitliliğini görüp öğle yemeğimizi de orada serbest alıyoruz… En ünlü alış veriş caddesi Ginza da dolaştıktan son yöresel alacağımız yemek ardında otelimize gidiyoruz.

26 Kasım 2024 Salı 

*** BU GECE İÇİN 1 GECELEK KÜÇÜK ÇANTA HAZIRLIYORUZ ÇÜNKÜ VALİZLERİMİZ DİREK KYOTO’YA GİDİYOR (HIZLI TRENE BÜYÜK VALİZLER İLE BİNEMİYORUZ.)

Bugün rotamız özel  otobüsümüzle FUJİ YAMA dağı ,  bugün Fuji Yama eteklerinde krater gölünde tekne gezisi, teleferik ile dağın yamaçlarına yükselmek gibi farklı deneyimlerden sonra otelimiz  Hakone de konaklıyoruz.

27 Kasım 2024 Çarşamba 

Bugün ilk SHINKANSEN(hızlı tren)  deneyimimizi yaşayacağız 2,5 saatlik tren yolculuğumuzdan sonra Kyoto’ya varış ve oradan aracımıza binerek en eski Japon başkenti NARA’ya gidiyoruz.  Nara Parkında geyikleri besliyor, Todaiji Tapınağını Kauka Taisha Tapınağını ziyaret ediyor  Kyoto ya dönüyoruz.

28 Kasım 2024 Perşembe 

Bugün KYOTO nun güzelliklerine ayırdık kendimizi …Kinkakuji Tapınağı Arashiyama Bambu Ormanı ,Kiyomizu Tapınağı , Ninen & Sannenzaka  gezeceğimiz tapınaklar ki herbiri tamamen birbirinden farklı ve özgün, böylelikle SHOGUN ları anlamaya başlıyacağız. Günümüzü GİON bölge tamamlıyoruz , şanslıysak GEYŞA görebiliriz.

29 Kasım 2024 Cuma 

*** BU GECE İÇİN 1 GECELEK KÜÇÜK ÇANTA HAZIRLIYORUZ ÇÜNKÜ VALİZLERİMİZ DİREK KYOTO’YA GİDİYOR (HIZLI TRENE BÜYÜK VALİZLER İLE BİNEMİYORUZ.)

 Bugün günlerden  Hiroshima ama önce  Shinkansen 2 biniyor ve sonrasında  bizi Miyajima adasına götürecek Feribotla yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’ya ait  birçok fotoğrafta görülen   meşhur TORİ yi biz de fotoğraflayarak adayı geziyoruz.

30 Kasım 2024 Cumartesi 

Ve acı hikayelerle yüklü HİROSHİMA  Anı parkını, bombanın düştüğü alanı, müzeyi anma ve yaad etme zamanı ….  Ardından tekrar bineceğimiz Shinkansen ile OSAKA ya varıyor ve KUROMON Market a gidiyor alacağımız serbest zamanda bireysel zevklerimizi tatmin edeceğim  “sokak lezzetlerini” deneyimlemek için serbest zaman veriyoruz.  Daha sonra ise bir zamanlar Osaka nın en yüksek kulesi olan UMEDA ya çıkıyor ve Osaka yı yukarıdan gözlemliyoruz.

01 Aralık 2024 Pazar 

Her güzel gezinin bir sonu var elbette , bugün Japonya da son günümüz ve Osaka Kalesi , Dotombori & Shinsaibashi göreceğimiz yerler.(TK087 ve TK2312) sefer sayılı Türk Havayolları uçuşları ile 22.25 de başlayan uçak seyahatimiz.02 Aralık Pazartesi sabahı 09.00 de İzmir’e varışımızla son bulacak.Bir başka seyahatte buluşmak üzere..

 

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·       Türk Havayolları ile İzmir-İstanbul-Tokyo-Osaka-İstanbul-   İzmir ekonomi sınıf uçak bileti

·       Tokyo’da 2 gece Hotel Monteney Ginza 4* vb

·       Hakone’de 1 gece Tenseientlonkan Otel 4*vb

·       Kyoto ‘da 2 gece Hotel Monterey Kyoto 4*vb

·       Hiroshima ‘da 1 gece Righaroyal Hotel Hiroshima 4*

·       Osaka’da 1 gece Hotel Monterey la Soueur Osaka 4*

·       Secilen otellerde oda kahvaltı konaklama

·       5 öğle yemeği ve 7 akşam yemeği

·       Programda belirtilen tüm turlar ve  transferler

·       Shinkansen tren biletleri

·       Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

·       Zorunlu Seyahat ve Sağlık sigortası

·       Müze ve Örenyeri girişleri

 

 

 

 

·      Yurt dışı çıkış harcı (150 tl)

·      Yemeklerde alınan içecekler

·      Otel ekstraları

·      Programda belirtilmeyen yemekler

·      Fazla bagaj ücreti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.