5* Deluxe Emerald Luna Nehir Gemisi ile ''Yılbaşında'' Tuna Nehri

29 Aralık 2024 - 03 Ocak 2025

Almanya’nın Kara Ormanlarından doğup Karadeniz’e ulaşana kadar yaklaşık 4000 Km süren uzun bir yolculuk Tuna… Tarih boyunca önemli olmuş, yüzlerce kaleye ev sahipliği yapan, birçok hikâyeye, şarkılara esin kaynağı olmuş Tuna Nehri 10 ayrı ülkeden geçerken hem küçük kasabaları hem de modern başkentleri aynı anda keşfetme imkanı sunar. 

Avrupa’nın en lüks nehir gemi filolarından birine sahip olan Emerald Waterways şirketine ait 5* Deluxe Emerald Luna gemisi 180 yolcu kapasiteli olup yolcularına maksimum konforu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.  2022 yılı sonunda suya inen ve filonun en yeni gemisi ünvanına sahip olan 5* deluxe gemi, 52 personel ile hizmet vermektedir. Her kabinde multimedya LCD TV, saç kurutma makinesi, dahili telefon, birleştirilebilir iki yatak, kişisel havalandırma sistemi, kasa, minibar ve duş mevcuttur

Programı İndir

01.Gün / 29 Aralık 2024 / İstanbul – Budapeşte, Macaristan

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 10:00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1035 no’lu sefer ile 08:20’ de Budapeşte’ye uçuş. Yerel saat ile 08:25’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile gemimize transferimiz öncesinde Budapeşte’yi oluşturan Buda ve Pest bölgelerinden, Tuna Nehri’nin batısında yer alan Pest’i tanıyoruz. Londra parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı ve alışveriş caddesi Vaci Utca göreceğimiz yerler arasında. Panoramik turumuz sonrasında gemiye giriş ve kayıt işlemleri. Öğleden sonra serbest zaman. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz bu akşam limanda demirli olacak. 

02.Gün / 30 Aralık 2024 / Budapeşte, Estergon, Macaristan

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası yarım gün sürecek Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Budapeşte ŞehirTurunda Buda bölümünde yer alan Gellert Tepesi, Balıkçılar Burcu, St.Matthias kilisesi, Rakoczi alışveriş caddesi, Tren İstasyonu, Tunanın incisi Budapeşte’nin muhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü,   Buda Bölünün  en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı,  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeği için gemimize dönüyoruz. Yemek sonrası turumuzun öğleden sonraki bölümü olan Estergon’a doğru yaklaşık bir saatlik yolculuğumuz olacak. 16. ve 17. yüzyıllarda yaklaşık 130 sene boyunca Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon’a varıyoruz. Burada öncelikle Estergon Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada halihazırda Estergonu Macaristanın dini merkezi yapan Kale surları içinde inşa edilmiş, hatrı sayılır büyüklükte olan Estergom Bazilikası ve Müzesini ziyaret edeceğiz. Bu sırada gemimiz Budapeşte’den demir alarak bizi akşam yemeği öncesi karşılayacağı Estergon’a hareket edecek. Tur sonrası Estergon’da gemiye bindikten sonra gemimiz bir sonraki durağı olan Viyana’ya hareket edecek. 

03.Gün / 31 Aralık 2024 / Viyana, Avusturya

Gemimiz bu sabah Tuna Nehrinde seyir halinde olacak. Öğle saatlerinde varacağımız Viyana’ya giderken benzersiz manzaralar eşliğinde nehir turunun huzurlu ortamının keyfini çıkarabilirsiniz. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Viyana şehir turumuza başlıyoruz… Hundertwasser Evleri, Ring Strasse üzerindeki Parlamento Binası, Hofburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Belediye Meydanındaki Yeni Yıl Pazarını ve ardından Katedral ile şehir merkezini yürüyerek ziyaret ettikten sonra serbest zamanınımız olacak.  Akşam yemeği öncesinde gemimize dönüyoruz. Bu gece Gala Yemeği ve gemide müzikli yılbaşı eğlencemiz olacak. Farklı aktiviteler ile 2025’i karşılıyoruz. Gemimiz bu gece Viyana’da demirli kalacak.

04.Gün / 01 Ocak 2025 / Viyana, Avusturya

Yeni yılın ilk sabahı geç kahvaltı sonrasında dinlenerek geminin keyfini çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası rehberlerimiz eşliğinde Habsburg Hanedanının yazlık sarayı olan Dünyaca Ünlü Schönbrunn Sarayını ziyaret edeceğiz.  Barok mimarinin en güzel eserlerinden olan 1441 odalı saray ve bahçeleri 300 yıldan uzun süredir tüm ihtişamıyla göz kamaştırıyor. Turumuzun sonrasında Viyana şehir merkezinde serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği öncesi gemimize dönüyoruz. Gemimiz bu akşam Viyana’dan demir alacak. 

05.Gün / 02 Ocak 2024 / Melk - Dürnstein, Avusturya

Gemimiz bu sabah erkenden Melk’e yanaşacak. Sabah gemide alacağımız kahvaltı sonrasında Dünya’nın en büyük Barok eserlerinden olan muhteşem Melk Benedictine Manastırına gidiyoruz. 12.yy’da inşaa edilmiş muhteşem bir tarih ve zenginliğe sahip bu yapıyı lokal rehberler eşliğinde geziyoruz. Bu yapı yalnızca Avusturya bölgesinde değil tüm Avrupa’da haklı bir üne sahip olan Babenberg Hanedanlığı döneminde muhteşem bir Manastır haline gelip, 16-17 yy’da öneminin zirvesine ulaşmıştır. Avrupa’nın en zengin kütüphanelerinden birine de sahip olan manastır Umberto Eco’nun ünlü Gülün Adı kitabına da esin kaynağı olmuş, kesinlikle görülmeye değer bir kültür mirası olup halen günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır. Tur sonrası öğle yemeğimizi almak için gemimize dönüyoruz. Yemeğimiz esnasında gemimiz demir alarak doğa harikası Wachau Vadisinde seyredecek. Öğleden sonra Avusturya’nın en güzel kasabalarından olan Dürnstein’a yanaşacağız. Burada yapacağımız yürüyüş turumuzda bölgenin ünlü likör ve reçellerini deneyebilirsiniz.   

06.Gün / 03 Ocak 2024 / Bratislava, Slovakya / Viyana – İstanbul 

Gemimiz sabaha karşı son durağı olan Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya yanaşacak. Gemide alınacak erken kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından rehberlerimiz eşliğinde başlayacağımız yürüyüş turunda; Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve 3 Ülkenin kesişme noktasında yer alan şehri tanıyacağız. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava’daki yürüyüş turumuz, Eski Şehrin tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Opera Binası, Belediye Binası, Eski Saray, şehir merkezinde yer alan, ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri görerek şehir meydanında turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası araçlarımız ile Viyana Havalimanına doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası varacağımız havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1886 no’lu sefer ile saat 13:55’de İstanbul Havalimanına uçuş. Türkiye saatiyle 18:20’de varış ve turumuzun sonu…

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·       5* Deluxe Emerald Luna gemisinde belirtilen kabin tipinde 5 Gece 6 gün tam pansiyon konaklama (akşam yemeği ile başlar, kahvaltı ile sona erer)

·       THY ile İstanbul Havalimanı / Budapeşte / Viyana - İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıf uçuşlar

·       Havalimanı – Liman arası transferler

·       Kişibaşı 400 € değerindeki programda belirtilen tüm şehir turları

·       5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı ikramları

·       Gün içerisinde self servis alınan Limitsiz Çay, Kahve ve Su

·       Kabinlerde şişe su

·       ÖZEL YILBAŞI GALA YEMEĞİ & EĞLENCESİ

·       Gemide özel müzik ve animasyonlar.

·       Odalarda multimedia hizmeti (TV’den DVD, müzik ve internet)

·       Tur süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası, mesleki zorunluluk sigortası. (70 yaş ve üzeri surprim uygulanır)

·       Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti.

 

·       Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 20 €) 

(Rezervasyon esnasında ödenir)

·       Kuru temizleme, içecekler, alışveriş gibi şahsi harcamalar

·       İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. (Kişi başı 50 €, 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)

·       Yurtdışı çıkış harcı

·       Vize ücretleri (Schengen)

 

 

 

E-Bülten Kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.