5*Deluxe Amadeus Riva Nehir Gemisi ile 'Yılbaşı' Ren Nehri

28 Aralık 2024 - 04 Ocak 2025

Dünya’nın en bilinen ve tercih edilen nehir firmalarından Lüftner Cruises’a ait olan 5* Deluxe Amadeus Riva gemisi 2023 senesinde suya indirilmiştir. 5* otel konforu ve birinci sınıf servis amacıyla hizmet veren gemi toplam 158 yolcu kapasitelidir. Toplam 46 personelin görev yaptığı Deluxe Amadeus Riva filonun en şık gemilerinden birisi olup tüm kabinlerinde konfor ön planda tutulmuştur. Her kabinde Multimedya TV, saç kurutma makinesi, minibar, kasa, dahili telefon, birleştirilebilir iki yatak, kişisel havalandırma sistemi ve duş mevcuttur

Programı İndir

01.Gün / 28 Aralık 2024 / İstanbul – Köln, Almanya

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 06:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1671 no’lu sefer ile 09:10’ da Köln’e uçuş. Yerel saat ile 10:45’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile gemimize transfer. Gemiye giriş ve kayıt işlemleri. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz saat 16:00’da demir alarak seferine başlayacak. 

02.Gün / 29 Aralık 2024 / Rüdesheim - Mainz, Almanya

Gemimiz bu sabah Almanya’nın en çok turist çeken kasabalarından Rüdesheim’a yanaşacak. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Siegfried’s Müzik Aletleri Müzesi ve Rüdesheim turuna katılabilirler. Gemimiz öğle yemeği esnasında demir alacak. Gemimiz öğleden sonra harika manzaralar eşliğinde Ren Nehrinin en dar yeri olan ve şarkılara konu olmuş Loreley Pasajını geçecek. Saat 15:00’de Gutenberg’in şehri Mainz’e yanaşıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda kentin eski şehir bölgesini gezeceğiz. Akşam yemeği için gemiye dönüş ve saat 18:00’de hareket.

03.Gün / 30 Aralık 2024 / Strasbourg, Fransa

Gemimiz öğle saatlerinde Alsace bölgesinin en güzel kenti Strasbourg’a yanaşacak. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Strasbourg Şehir turuna katılabilirler. Turumuzun ilk etabında otobüs ile Avrupa İnsan Hakları MahkemesiAvrupa Konseyi ve Avrupa Birliği Parlamento Binalarını, Cumhuriyet Meydanı, Opera Binası ve Üniversite panaromik olarak ziyaret ediyoruz. Sonrasında tarihi adaya gelip yürüyüş turumuza başlıyacağız. Bu turda Notre Dame Katedrali, Kammerzehl Evi, Alışveriş Caddeleri ve Kleber Meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile Petit France (Küçük Fransa) mahallesine yürüyerek gidiyoruz. Turumuz Katedral civarında vereceğimiz serbest zaman ile son buluyor. Gemimiz bugün akşam 18:00’de demir alarak Basel’e hareket edecek. 

04.Gün / 31 Aralık 2024 / Basel, İsviçre

Gemimiz sabah saatlerinde Basel’e yanaşacak. Dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Riquewihr & Colmar turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrasında başlayacak turumuzda ilk turumuz Alsace şarap yolu üzerinde yer alan dünyaca ünlü Riquewihr kasabası olacak. Yürüyerek keşfedeceğimiz bu kasabadaki ziyaretimiz sonrasında bölgenin en ünlü ve turistik kentlerinden Colmar’a varıyoruz. Colmar’ın noel pazarlarına özel süslemeleriyle bezenmiş sokaklarını çok beğeneceksiniz. Tur sonrası akşam gemideki gala yemeğimiz ve yeni yıl kutlamamıza hazırlanmak için gemimize dönüyoruz. Bu akşam Kaptanın kokteyi ve gala yemeği sonrası yeni yıl kutlamamız Basel’de demirli olan gemimizde gerçekleşecek. Dileyenler yürüyüş mesafesindeki Basel Belediye Meydanına giderek kutlamalara katılabilirler.

05.Gün / 01 Ocak 2025 / Basel, İsviçre

Gemimiz bu sabah kahvaltı esnasında demir alacak. Yeni yılın ilk sabahı geç kahvaltı sonrasında tüm gün dinlenerek geminin ve manzaların keyfini çıkarabilirsiniz. Gemimiz bu gece yarısı Speyer limanına yanaşacak. 

06.Gün / 02 Ocak 2025 / Speyer – Mannheim, Almanya

Sabah gemide alacağımız kahvaltı sonrasında dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Heildelberg & Mannheim turuna katılabilirler. Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Heidelberg’de Dünyaca ünlü Kale Sarayı ziyaret ettikten sonra Neckar nehrinin ortadan ikiye ayırdığı bu zarif kentte serbest zamanınız olacak. Serbest zaman sonrasında Mannheim’a geçerek bu şehri de keşfediyoruz. Gemimiz bu akşam Mannheim’dan demir alacak.

07.Gün / 03 Ocak 2025 / Oberwesel - Koblenz, Almanya

Gemimiz bu sabah Ren Nehrinin ortalarında yer alan Oberwesel’e yanaşacak. Kuleleri ile ünlü bu sevimli kentte sabah yürüyüşümüzü yapıp öğle yemeği öncesi gemiye dönüyoruz. Öğleden sonra gemimiz Ren Nehrinin en dar yeri olan ve şarkılara konu olmuş Loreley Pasajını bu turda ikinci kez geçecek. Ardından Ren Nehri ve Mosel’in birleştiği köşede yer alan ve Almanya tarihinde de önemli ter tutan Koblenz’e yanaşıyoruz. Koblenz’de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda ‘’Alman Köşesi’’ ve İmparator Wilhelm’in heykelini ve şehrin eski yerleşimini ziyaret edeceğiz. Gemimiz akşam yemeği sonrası saat 22:00’de demir alarak Köln’e devam edecek. Bu akşam Kaptan’ın Gala Yemeği olacak.

08.Gün / 04 Ocak 2025 / Köln, Almanya - İstanbul

Gemimiz sabaha karşı son durağı olan Köln limanına yanaşacak. Gemide alınacak kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Araçlarımız ile Köln Havalimanına hareket etmeden önce Köln Şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında havalimanına transfer. Burada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1676 no’lu sefer ile saat 18:15’de İstanbul Havalimanına uçuş. Türkiye saatiyle 23:30’da varış ve turumuzun sonu…

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·       Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı  Kölnarası gidiş dönüş uçuşlar

·       5* Deluxe Amadeus Riva gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)

·       Havalimanı- Liman arası transferler

·       Mainz, Oberwesel ve Koblenz Yürüyüş Turları

·       Köln Şehir Turu (Son gün)

·       Liman & Havalimanı vergileri (kişi başı 500 €)

·       ÖZEL YILBAŞI GALA YEMEĞİ & EĞLENCESİ

·       2 gece Kaptan’ın Kokteyli

·       2 gece Kaptan’ın Gala Yemeği

·       Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar

·       Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay ve kahve

·       5 çayı ve geceyarısı ikramları

·       Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı / beyaz şarap

·       Tur süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası, mesleki zorunluluk sigortası. (70 yaş ve üzeri surprim uygulanır)

·       Türkçe Rehberlik Hizmeti

·       Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 15 €)

·       Rehberin veya geminin düzenleyeceği ekstraturlar

·       Kuru temizleme, içecekler, alışveriş gibi şahsi harcamalar

·       İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. (Kişi başı 50 €, 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)

·       Yurtdışı çıkış harcı

·       Vize ücretleri (Schengen)

 

 

E-Bülten Kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.