5* Deluxe Amadeus Riva Nehir Gemisi ile Tuna Nehri

14 - 21 Temmuz 2024

Dünya’nın en bilinen ve tercih edilen nehir firmalarından Lüftner Cruises’a ait olan 5* Deluxe Amadeus Riva gemisi 2023  senesinde suya indirilmiştir. 5* otel konforu ve birinci sınıf servis amacıyla hizmet veren gemi toplam 158 yolcu kapasitelidir. Toplam 46 personelin görev yaptığı Deluxe Amadeus Riva  filonun en şık gemilerinden birisi olup tüm kabinlerinde konfor ön planda tutulmuştur. Her kabinde Multimedya TV, saç kurutma makinesi, minibar, kasa, dahili telefon, birleştirilebilir iki yatak, kişisel havalandırma sistemi ve duş mevcuttur.

Programı İndir

01.Gün / 14 Temmuz 2024, İstanbul-Münih – Passau, Almanya 

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 08:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1633 no’lu sefer ile 11:50’de Münih’e uçuş. Yerel saat ile 13:30’da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile Passau limanındaki gemimize transfer. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası gemiye varışımızın ardından check-in işlemlerimiz gerçekleştirilecek. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz akşamüzeri demir alarak seferine başlayacak.

 

02.Gün / 15 Temmuz 2024, Emmersdorf (Melk), Avusturya/Duernstein, Avusturya / Viyana, Avusturya

Gemimiz bu sabah tarihi Melk kasabası karşısında yer alan Emmersdorf’a yanaşacak. Kahvaltı sonrası dileyenler, rehberlerimizin ekstra düzenleyeceği; Umberto Eco’nun Gülün Adı romanına da esin kaynağı olmuş, Dünyanın en büyük Barok eserlerinden birisi olan Melk Benedict Manastırını ziyaret edebilirler. Öğle yemeği için gemiye dönüş.Gemide öğle yemeği sırasında UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Wachau Vadisi'nin kalbinde yer alan şarap yetiştiricileri köyü olan Dürnstein'a doğru devam edecek. Dürnstein’da yapılacak yürüyüş turu sonrasında gemimiz demir alarak Viyana’ya doğru yola çıkacak. Kara ormanlar içinden muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında, Viyana’ya varıyoruz. Gemimiz bu gece Viyana’da demirli olacak. 

 

03.Gün / 16 Temmuz 2024, Viyana, Avusturya

Sabah kahvaltı sonrasında dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Viyana Şehir Turu’na katılabilirler… Hundertwasser Evleri, Ring Strasse üzerindeki Parlamento Binası, Hofburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Belediye Meydanı ve ardından Katedral ile şehir merkezini yürüyerek ziyaret ettikten sonra serbest zamanınımız olacak.  Akşam yemeği öncesinde gemimize dönüyoruz. Gemimiz akşam yemeği sırasında demir alacak. 

 

04.Gün / 17 Temmuz 2024, Budapeşte, Macaristan

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası öğlene doğru Budapeşte’ye varış. Dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceğiBudapeşte Şehir Turu’na katılabilirler. Şehir turumuzda; Londra parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı, Gellert Tepesi, Balıkçılar Burcu, St.Matthias kilisesi, Rakoczi alışveriş caddesi, Tren İstasyonu, Tuna’nın incisi Budapeşte’nin muhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü,Buda Bölümünün  en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı,  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehrin alışveriş merkezi olan Vaci Utca caddesinde serbest zamanımız da olacak. Gemimiz bu gece Budapeşte’de demirli olacak. 

 

05.Gün / 18 Temmuz 2024, Budapeşte, Macaristan / Estergon, Macaristan 

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası öğle yemeği saatine kadar gemimiz Budapeşte’de demirli kalmaya devam edecek. Öğle yemeği sonrasında dileyenlerle rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tipik bir Macar köyü olan Szentendre ziyaret edilecektir. Ardından Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi’ni ekstra turumuza dahil olarak ziyaret ediyoruz. Estergon’da bizi bekleyen gemimize biniş sonrasında gemimiz demir alacak.

 

06.Gün / 19 Temmuz 2024, Bratislava, Slovakya / Hainburg,Slovakya

Sabah gemide alınacak kahvaltı sırasında Bratislava’ya yanaşıyoruz. Dileyenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra yürüyüş turunda; Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve 3 Ülkenin kesişme noktasında yer alan Bratislava’yı tanıyabilirler. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava’daki yürüyüş turumuz, Eski Şehrin tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Opera Binası, Belediye Binası, Eski Saray, şehir merkezinde yer alan, ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri görerek şehir meydanında turumuzu tamamlıyoruz.Öğle yemeği sonrası rehberimizin extra tur olarak düzenleyeceği  bir zamanlar İmparatoriçe Maria Theresia'ya ait olan, 18. yüzyıldan kalma muhteşem bir kompleks olan Imperial Schloss Hof Sarayı'nı ziyaret edebilir veya  yeniden inşa edilmiş Roma Mahallesi ile antik Roma şehri Carnuntum'u keşfedebilisiniz. Gemimiz öğleden sonra hareket edecek. Bu akşam Kaptan'ın Gala Yemeği'nde buluşmak üzere… 

 

07.Gün / 20 Temmuz 2024, Linz, (Salzburg) Avusturya

Gemimiz bugün öğleden sonra Linz’e yanaşacak. Bugün dileyenlerle rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mozart’ın kenti Salzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Avusturya’nın göller bölgesinde harika manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında varacağımız Salzburg’ta yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ünlü Besteci Wolfgang Amadeus MOZART’ın doğum yeri olan şehirde, her köşede Mozart’ı hatırlatan hediyelikler bulmak mümkün. Yürüyüşümüz esnasında; Mozart’ın doğduğu ev, Pazar yeri, alışveriş caddesi ve Salzburg Katedrali, tarihi manastır mezarlığı göreceğimiz yerler arasında. tur sonrasında otobüsümüz ile akşam yemeği öncesinde Linz’e dönüyoruz.

 

08.Gün / 21 Temmuz 2024, Passau, Almanya – Münih- İstanbul

Sabah gemide alınacak erken kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Münih Havalimanı’na transfer. Burada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK1634 no’lu sefer ile saat 14:20’de Istanbul Havalimanı’na uçuş. Türkiye saatiyle 18:00’de varış ve turumuzun  sonu…

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·       5* Deluxe Amadeus Riva gemisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)

·       THY ile İstanbul Havalimanı - Münih -  İstanbul Havalimanı arası tarifeli seferler ile uçuşlar 

·       Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar

·       Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay, kahve ve su

·       5 çayı ve geceyarısı ikramları

·       Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı / beyaz şarap

·       Havalimanı liman arası transferler

·       Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi olması durumunda)

·       Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

 

 

 

 

·       Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 15 €)

·       Rehberin veya geminin düzenleyeceği ekstraturlar

·       Kuru temizleme, içecekler, alışveriş gibi şahsi harcamalar

·       İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. (Kişi başı 35 €, 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)

·       Yurtdışı çıkış harcı

·       Vize ücretleri (Schengen)

 

 

E-Bülten Kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.