5* Deluxe Amadeus Cara ile Baştan Sona Ren Nehri & Mosel

13 - 20 Temmuz 2024

İsviçre’den doğup Rotterdam yakınlarından denize kavuşan Ren Nehrşi 1230 km’lik uzunluğuyla Avrupa’nın en önemli nehirlerinden birisidir. Ren Nehrinin Almanya, Fransa ve İsviçre topraklarından geçen büyük bir bölümü aynı zamanda tarihi, kültürel ve ekonomik olarak da çok önemlidir. Biz’de bir hafta boyunca Ren Nehrinde seyreden en lüks ve yeni gemilerden olan 5*Deluxe Amadeus Cara ile bu önemli nehri ve en güzel kollarından birisi olan Mosel’i tecrübe edeceğiz. Göz alıcı manzaralar eşliğinde, rotamız üzerindeki tarihi kentleri bize özel gemimizin konforuyla zahmetsizce keşfedeceğiz.

 

Avrupa’nın en bilinen ve tercih edilen nehir firmalarından Lüftner Cruises’a ait olan 5* Deluxe Amadeus Cara gemisi 2022 senesinde suya indirilmiştir ve firmanın en yeni gemilerindendir. 5* otel konforu ve birinci sınıf servis amacıyla hizmet veren gemi toplam 162 yolcu kapasitelidir. Toplam 45 personelin görev yaptığı 5* Deluxe Amadeus Cara filonun en yenilerinden olup tüm kabinlerinde konfor ön planda tutulmuştur. Her kabinde Multimedya TV, saç kurutma makinesi, minibar, kasa, dahili telefon, birleştirilebilir iki yatak, kişisel havalandırma sistemi ve duş mevcuttur.

Programı İndir

01.Gün / 13 Temmuz 2024 / İstanbul – Amsterdam (Hollanda)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 08:00’de buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1957 no’lu sefer ile 10:45’ de Amsterdam’a uçuş. Yerel saat ile 13:20’te varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız Amsterdam limanındaki gemimize transfer. Dileyenler öğleden sonra rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Amsterdam Şehir & Kanal Turu’na katılabilirler. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz bu gece Amsterdam’da demirli kalacak. 

 

02.Gün / 14 Temmuz 2024 / Amsterdam, Hollanda

Gemimiz bugün öğle saatlerinde Amsterdam limanından sabah saat 08:30’da demir alacak. Ardından Hollanda kırsalının manzaraları eşliğinde seyir edecek. Bu sabah gemide alınacak kahvaltı sonrasında dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Zaanse Schans Turu’na katılabilirler. (Tura katılan misafirlerimiz öğle yemeği öncesinde geminin teknik duruş yapacağı Utrecht limanında gemiye tekrar bineceklerdir.) Gemimiz bu gece Almanya’ya doğru yol olacak. 

 

03.Gün / 15 Temmuz 2024 / Köln, Almanya

Gemimiz bu sabah saat 10:30’da Köln’e yanaşacak. Bugün dileyen misafirlerimiz kahvaltı sonrası rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Düsseldorf & Köln Turu’na katılabilirler. Gemimiz bu akşam Köln’den saat 20:00’de demir alarak Mosel nehrine doğru yol alacak.

 

04.Gün / 16 Temmuz 2024 / Cochem, Almanya

Gemimiz bu sabah Ren Nehrinin kollarından birisi olan Mosel Nehrine girecek. Mosel üzerindeki en güzel kasabalardan birisi olan Cochem’e varana kadar nehir çevresindeki yemyeşil doğa ve yerleşimler size büyüleyecek. Saat 14:00’de Cochem’e varışımız sonrasında dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Reichsburg Kalesi ve Şarap Tadım Turu’na katılabilirler.  Akşam yemeği öncesi gemimize dönüş. Gemimiz bu akşam 21:30’da demir alacak. 

 

05.Gün / 17 Temmuz 2024 / Koblenz – Rüdesheim, Almanya

Gemimiz bu sabah Ren Nehri ve Mosel’in birleştiği noktada yer alan ve Almanya tarihinde de önemli ter tutan Koblenz’e yanaşacak. Koblenz’de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda ‘’Alman Köşesi’’ ve İmparator Wilhem’in heykelini ve şehrin eski yerleşimini ziyaret edeceğiz. Gemimiz saat 11:00’de demir alarak Ren Nehrinde Rüdesheim’a doğru seyredecek. Öğleden sonra Ren Nehrinin en dar yeri olan ve şarkılara konu olmuş Loreley Pasajını geçecek. Saat 17:00’de Almanya’nın en çok turist çeken kasabalarından Rüdesheim’a yanaşıyoruz. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Siegfried’s Müzik Aletleri Müzesi ve Rüdesheim Turu’na katılabilirler. Gemimiz akşam yemeği sonrasında demir alacak.

 

06.Gün / 18 Temmuz 2024 / Mannheim - Speyer, Almanya

Gemimiz bu sabah erken saatlerde Mannheim’a yanaşacak. Kahvaltı sonrası dileyenler rehberlerinin ekstradüzenleyeceği Mannheim, Speyer & Heildelberg Turu’na katılabilirler. Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Heidelberg’de Dünyaca ünlü Kale Sarayı ziyaret ettikten sonra Neckar nehrinin ortadan ikiye ayırdığı bu zarif kentte serbest zamanınız olacak. Gemimiz bu akşam Speyer’den demir alarak Strasbourg’a doğru hareket edecek. (Tura katılan misafirlerimiz Mannheim’da gemiden inip akşam üzeri Speyer’de tekrar gemiye bineceklerdir. Gemimiz Mannheim’dan saat 13:00’de hareket edip 15:30’da Speyer’e yanaşacaktır.)

 

07.Gün / 19 Temmuz 2024 / Strasbourg, Fransa

Gemimiz bu sabah erken saatlerde Alsace bölgesinin en güzel kenti Strasbourg’a yanaşacak. Kahvaltı sonrası dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Strasbourg & Colmar Turu’na katılabilirler. Gemimiz bugün öğlen 13:00’de demir alarak son limanı olan Basel’e hareket edecek. 

 

08.Gün / 20 Temmuz 2024 / Basel, İsviçre 

Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası özel araçlarımız ile Basel Havalimanına transfer. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Luzern Gölü Turu’na katılabilirler. Tur sonrası havalimanına transfer. Burada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1926 no’lu sefer ile saat 19:15’de İstanbul Havalimanına uçuş. Türkiye saatiyle 23:15 ’de varış ve turumuzun sonu…

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·       Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı Amsterdam 

Basel - İstanbul Havalimanı arası gidiş dönüş uçuşlar

·       5* Deluxe Amadeus Cara gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)

·       Havalimanı- Liman arası transferler

·       Liman & Havalimanı vergileri (kişi başı 400 €)

·       Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar

·       Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay, kahve ve su

·       5 çayı ve geceyarısı ikramları

·       Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı / beyaz şarap

·       Havalimanı liman arası transferler

·       Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi olması durumunda)

·       Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

·        

·       Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 15 €)

·       Rehberin veya geminin düzenleyeceği ekstra turlar

·       Kuru temizleme, içecekler, alışveriş gibi şahsi harcamalar

·       İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. (Kişi başı 35 €, 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)

·       Yurtdışı çıkış harcı

·       Vize ücretleri (Schengen)

 

 

E-Bülten Kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.